خدمات سئو

سئو یا به انگلیسی (SEO) مخفف بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) است. خدمات سئو به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد.

هدف از خدمات سئو چیست؟

شما در صورتی که بهترین وب سایت را توسط بهترین و مجرب ترین برنامه نویسان راه اندازی کرده باشید و همچنین بهترین محصولات و خدمات را در آن به مشتری ارائه دهید، در صورتی که کاربران اینترنتی شما را نبینند تمام زحماتتان به هدر خواهد رفته و فعالیت های مثبت شما نسبت به رقبا در فضای اینترنت دیده نخواهد شد. بنابراین می توان گفت هدف از خدمات سئو نشان دادن وب سایت شما به کاربران اینترنتی است.

خدمات سئو شامل چه چیزهایی است؟

هر فعالیتی که با هدف بهبود جایگاه شما در نتایج جستجو انجام می شود را خدمات سئو می گویند. به طور کلی خدمات سئو را می توان به چند دسته اصلی تقسیم کرد

  1. سئو تکنیکال (بهینه سازی ساختار کلی وب سایت شامل کدنویسی و رعایت استانداردهای سئو بر اساس اخرین تغیرات ارائه شده توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو)
  2. بازاریابی محتوا (تعیین یک استراتژی هدفمند برای تولید محتوای با ارزش بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر و بهینه سازی محتوا)
  3. لینک سازی (تعیین لینک های هدف و ارزش مند سازی لینک ها از طریق لینک داخلی، بک لینک اصولی، رپورتاژ آگهی و ….)
  4. سئو محلی (ثبت مکان فیزیکی وب سایت در صورت وجود بر روی نقشه گوگل، تمرکز بر روی کلمات کلیدی محلی برای رساندن کاربر به مکان فیزیکی)

اما لزوما خدمات ارائه شده توسط سئو کار به این دسته ها محدود نخواهد شد. می توان مواردی همچون تبلیغات اینترنتی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و هر فعالیتی که به سئو وب سایت کمک نماید را نیز به عنوان خدمات سئو عنوان نمود

هوش مصنوعی و ربات های بسیار پیشرفته گوگل را نمی توان گول زد!

متاسفانه اکثر افراد فکر می کنند به راحتی می توانند نتایج و رتبه های اول گوگل را با کلمات کلیدی مورد نظر خود تسخیر کنند. برخی از سئو کارها نیز به این مسئله دامن زده و قول می دهند به سرعت وب سایت کارفرما را به رتبه های اول گوگل برسانند. به این افراد سئوکار گفته نمی شود بلکه انها را بیشتر به عنوان سیاه کار (سئوکار سیاه یا سئوی کلاه سیاه) می شناسند و این افراد سعی میکنند با سئوسازی غیر استاندارد وب سایت و روش های زود گذر، کارفرمایان را به هدف خود برسانند. لازم به ذکر است روش های سئوی کلاه سیاه همانقدر که به سرعت جایگاه وب سایت شما را مرتفع ساخته، به همان سرعت نیز می توانند تمام داشته هایتان را از بین ببرنند. موتورهای جستجو بسیار هوشمند عمل می کنند و از الگوریتم های بسیار پیشرفته ای برای شناسایی وب سایت های با ارزش استفاده می نمایند. بنابراین پس از اطلاع موتورهای جستجو از سئوی سیاه، وب سایت شما را جریمه خواهد شد و بازگشت به جایگاه قبلی بسیار سخت و پیچیده خواهد شد.

کدام خدمات سئو برای سایت من مناسب است؟

تشخیص آن که چه خدماتی برای سئو سایت شما مناسب است برعهده سئو کار یا متخصص سئو خواهد بود. البته برخی از خدمات مانند بهینه بدودن کدها و سرعت، نقشه سایت و …. برای سئو همه وب سایت ها یکسان است ولی بسیاری از خدمات سئو منحصر به فرد خواهد بود و تنها برای وب سایت مورد نظر شما پیاده سازی و بهینه می گردد.

ایا با سئوسازی سایت می تواند در کوتاه مدت یا بلند مدت رتبه اول گوگل را به دست آورد؟

جواب این سوال می تواند بله یا خیر باشد. برای برخی از کلمات کلیدی(کلمه یا جمله هدف) که رقابتی در ان وجود ندارد یا هنوز شناخته شده نیست می توان این اطمینان را داشت که پس از مدتی با رعایت اصول سئو، تولید محتوای با ارزش، لینک سازی و …. به نتیجه اول گوگل یا دیگر موتورهای جستجو برای نمایش تبدیل شوید. اما برای برخی دیگر از کلمات کلیدی که بسیار پرکاربرد هستند و رقابت در ان بسیار زیاد است نمی توان این اطمینان را داد که حتما روزی به طور ثابت جزو نتایج اول گوگل خواهید شد. اما با بهینه سازی و رعایت اصول سئو و تولید محتوای با ارزش، لینک سازی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و دیگر مواردی که یک سئوکار برای شما انجام خواهد داد یا به واسطه مشاوره ایشان بهینه سازی ها توسط تیم شما صورت خواهد گرفت نرخ ورودی گوگل شما یا دیگر موتورهای جستجو برای کلمه کلیدی مورد نظر به طور چشمگیری افزایش یافته و رتبه شما در صفحات جستجو ارتقا خواهد یافت.

برای دریافت مشاوره سئو یا بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو با ما تماس بگیرید. یکی از فعالیت های مهم ما در گروه نرم افزاری چابک بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو است. وب سایت های طراحی شده توسط ما از ابتدا با اصول سئو برنامه نویسی می شوند، همچنین با استفاده از تکنیک های روز سئو، تولید محتوای با ارزش و سئو محور، بک لینک های اصولی و دیگر خدمات بهینه سازی جایگاه و رتبه وب سایت شما را ارتقاع خواهیم داد.

 

بیشتر بخوانید:

اهمیت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *