FAQ

پرتکرارترین سوالات درباره خدمات و سرویس های گروه نرم افزاری چابک در زیر لیست شده اند. شما می توانید با مطالعه پرسش ها و پاسخ های موجود در این صفحه از رویکرد گروه نرم افزاری چابک باخبر شوید و پاسخ احتمالی سوالات خود را پیدا کنید. همچنین تاکید میکنیم با مطالعه صفحه شرایط و ضوابط استفاده از سرویس ها و خدمات، از قوانین و شرایط حاکم بین ما به عنوان مجری ارائه کننده خدمات و شما به عنوان دریافت کننده خدمات باخبر شوید.

خدمات و سرویس های گروه نرم افزاری چابک شامل چه مواردی است؟

به طور کلی در گروه نرم افزاری چابک خدمات طراحی سایت، طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی و برنامه نویسی نرم افزارهای تحت وب ارائه می‌گردد. همچنین خدمات میزبانی وب، پشتیبانی از نرم افزار، تولید محتوا، خدمات سئو، خدمات امنیت و سایر خدمات وابسته به برنامه های تحت وب در صورتی که تولید کننده نرم افزار یا وب سایت گروه نرم افزاری چابک باشد ارائه می شود.

از چه تکنولوژی و زبانی برای تولید محصولات تحت وب استفاده می شود؟

در گروه نرم افزاری چابک محصولات تحت وب نسبت به نوع پروژه با یکی از زبان های پی اچ پی، پایتون یا جاوا تولید می‌گردند و عموما برای رابط کاربری نیز از فریم ورک های جاوا اسکریپت استفاده خواهد شد. از طرفی بسیاری از محصولات با توجه به بودجه کارفرما می تواند با تکنولوژی و زیرساخت ارزان تری پیاده سازی گردند. به طور مثال ممکن است از سی ام اس هایی نظر وردپرس برای طراحی وب سایت ها یا فروشگاه اینترنتی استفاده شود یا اینکه با توجه به زیرساخت کارفرما نوع پیاده سازی تعیین گردد.

ایا وب سایت یا برنامه های تحت وب شما از پیش آماده اند؟

خیر. در گروه نرم افزاری چابک وب سایت ها و نرم افزارهای مورد نیاز شما با عشق، لطافت و علاقه بی حد و مرز و با توجه به امکانات مورد نیاز شما ساخته خواهند شد. لازم به ذکر است قطعا ما از ماژول ها و کدهای قابل استفاده مجدد و برنامه های جانبی استفاده خواهیم کرد ولی به هیچ عنوان یک سایت یا یک برنامه تحت وب پیش ساخته را ارائه نمی‌کنیم. بنابراین قیمت ثابت و پکیج فروشی برای این منظور نیز ارائه نمی دهیم.

تعرفه خدمات و سرویس های گروه نرم افزاری چابک چگونه محابسه می‌شود؟

در گروه نرم افزاری چابک تعرفه ها و هزینه های خدمات متناسب با نوع پروژه، پیچیدگی آن و مدت زمان اجرا محاسبه و ارائه میگردد. قبل از ارائه هر گونه خدمات گروه نرم افزاری چابک متناسب با نیازسنجی صورت گرفته پیش فاکتوری مبنی بر سرویس های مورد نیاز و برآورد هزینه خدمات را صادر و در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید برای دریافت سرویس یا خدمات تصمیم گیری نمایید.

خدمات طراحی سایت یا تولید نرم افزار شامل چه مواردی است؟

خدمات تولید یک محصول نرم افزاری شامل برگزاری جلسه و نیازسنجی اولیه، ارائه بهترین راهکار، برآورد هزینه ها و زمانبندی، طراحی و تولید محصول و در نهایت استقرار آن در بستر مورد نیاز شما است.

لازم به ذکر است خدمات و سرویس های گروه نرم افزاری چابک گسترده هستند و بر اساس هر خدمت یا سرویس مورد نظر چهارچوب و یک روند مناسب طی خواهد شد.

سایت یا نرم افزار تولید شده شامل محدودیت یا شرایط خاصی است؟

خیر. هیچ محدودیتی روی نرم افزار تولید شده وجود ندارد. مطابق با نیازسنجی صورت گرفته و سناریوی مورد نیاز شما یک محصول نهایی طراحی و تولید میگردد که شامل محدودیت خاصی مانند محدودیت در تعداد کاربر، محدودیت در تعداد ورودی و خروجی داده ها و …. نیست.

توجه: اگرچه ما در نرم افزارها هیچ گونه محدودیتی را اعمال نمیکنیم اما شما تنها می توانید به میزان ریسورس سخت افزاری مرتبط به بستر استقرار نرم افزار یا بستر میزبانی خود منابع را مصرف نمایید. به طور مثال یک فضای میزبانی ۱ گیگابایتی می تواند به اندازه یک گیگابایت داده ذخیره نماید، بنابراین اگر محدودیتی وجود داشته باشد مرتبط به بستر میزبانی نرم افزار است و نه خود نرم افزار، ضمنا اگر بستر میزبانی از سمت گروه نرم افزاری چابک ارائه شده باشد در هر زمان ریسورس ها قابل گسترش و پوشش دهنده نیازهای جدید شما خواهند بود.

پشتیبانی از وب سایت یا نرم افزارها شامل چه مواردی است؟

پشتیبانی از وب سایت یا یک نرم افزار تحت وب شامل مانیتورینگ ۲۴ ساعته سایت یا نرم افزار، بروزرسانی نرم افزار یا وب سایت به آخرین نگارش های موجود، رفع باگ یا ایرادات احتمالی گزارش شده و ارائه مشاوره برای بهبود وضعیت وب سایت یا نرم افزار خواهد بود.

توجه: پشتیبانی از وب سایت یا نرم افزار به معنی افزودن ویژگی، تولید محتوا، مدیریت محتوا و … نیست و تنها مسائل فنی مرتبط با نرم افزار را شامل می‌شود.

توجه: در صورتی که وب سایت یا برنامه تولید شده توسط ما و با درخواست شما از سرویس ها یا خدماتی استفاده نماید که این سرویس ها و خدمات توسط گروه نرم افزاری چابک ارائه نشده باشد.(به طور مثال بستر میزبانی از نرم افزار، وب سرویس ها و ….) پشتیبانی از وب سایت یا نرم افزار ارائه شده دارای محدودیت خواهد بود و گروه نرم افزاری چابک تعهدی نسبت به پشتیبانی خدمات و سرویس های جانبی، داده های نرم افزار، حفظ محرمانگی و حریم خصوصی و موارد مشابه نسبت به نوع سرویس جانبی نخواهد داشت و صرفا تمرکز پشتیبانی روی مسائل فنی مرتبط با برنامه نویسی نرم افزار یا صرفا بروزرسانی و رفع باگ نرم فزار خواهد بود

آیا پشتیبانی و خدمات جانبی مورد نیاز یک وب سایت یا برنامه تحت وب که توسط شما طراحی و راه اندازی نشده باشد را انجام می دهید؟

پاسخ به این سوال تنها با بررسی وب سایت یا برنامه تحت وب شما امکان پذیر است. در صورتی که وب سایت یا نرم افزار شما توسط گروه نرم افزاری چابک تولید و اجرا نشده باشد تنها با بررسی نرم افزار و بررسی شرایط فنی آن می توانیم درخواست شما مبنی بر پشتیبانی و ارائه خدمات را قبول یا رد کنیم.

ایا برای استفاده و مدیریت از وب سایت یا نرم افزار به کاربر حرفه ای یا شخص خاصی نیاز است؟

خیر. وب سایت ها و نرم افزارهای تولید شده توسط گروه نرم افزاری چابک بسیار ساده، با منوهای فارسی و کاملا گویا طراحی می شوند. همچنین آموزش لازم برای استفاده از نرم افزار به کارفرما یا نماینده ایشان داده خواهد شد. عموما استفاده و مدیریت وب سایت یا نرم افزارهای گروه چابک نیاز به دانش تخصصی خاصی ندارد مگر در مواردی که به واسطه تولید محتوا، تولید گرافیک، مباحث سئو و …. نیاز به کارشناسان این حوزه داشته باشید.

آیا وب سایت یا نرم افزار ارائه شده قابلیت ارتباط با سایر نرم افزارها را دارد؟

بله. در صورتی که هنگام سفارش وب سایت یا نرم افزار این مورد را جزو نیازهای خود مطرح کرده باشید ما وب سرویس یا api مورد نیاز را در نرم افزار ارائه خواهیم کرد. همچنین در صورتی که نرم افزار فعلی شما این امکان را نداشته باشد با پرداخت هزینه قابل برنامه نویسی و ارائه است.

آیا وب سایت یا نرم افزار ارائه شده قابل گسترش و توسعه است؟

بله. در هر زمان و با هر نیاز وب سایت ها و نرم افزارهای ارائه شده توسط گروه نرم افزاری چابک قابل توسعه و ویرایش است. ما درک میکنیم که نیازهای شما در طول زمان و کار با نرم افزار ممکن است تغییر نماید بنابراین به درخواست های شما مبنی بر افزودن ویژگی جدید یا توسعه بیشتر نرم افزار یا وب سایت پاسخ می‌دهیم.

توجه: توسعه یا افزودن ویژگی های بیشتر به یک سایت یا نرم افزار با بررسی شرایط فنی نرم افزار و دریافت هزینه انجام خواهد شد. به عبارتی برای افزودن یک ویژگی جدید یا امکانی که در حال حاضر وجود ندارد می توانید درخواست دهید تا ما امکان یا ویژگی جدید را با برآورد هزینه و زمانبندی اجرای آن انجام دهیم.

امنیت اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی چگونه است؟

امنیت اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی شما در گروه نرم افزار چابک به دو بخش اصلی تقسیم می شوند که در ادامه سیاست ما در قبال هر بخش را شرح می‌دهیم.

بخش اول – اطلاعات و مکاتبات شما با گروه نرم افزاری چابک: تمام اطلاعات و مکاتبات شما با گروه نرم افزاری چابک از جانب ما محرمانه تلقی میگردد و ما تمام سعی و تلاش خود را در جهت حفظ محرمانگی اطلاعات و داده های شما بکار خواهیم گرفت و حق افشاء و انتقال به غیر را بدون کسب اجازه شما از خود سلب می‌کنیم.

بخش دوم – اطلاعات و داده های شما در نرم افزار یا وب سایت ارائه شده: بخشی از حریم خصوصی شما مرتبط به استفاده از نرم افزار است که داده های ورودی و خروجی از آن می تواند داده هایی عمومی یا خصوصی باشد. داده های عمومی به واسطه قرار گرفتن در بستر وب و در دید عموم هیچ نوع محرمانگی و حفاظتی ندارند و این داده ها صرفا جهت ارائه عمومی به نرم افزار وارد شده است بنابراین سیاستی برای حفظ محرمانگی داده های عمومی در نظر گرفته نمی‌شود. اما داده های خصوصی یا داده هایی که دارای سیاست خاصی در جهت محافظت از انها در نرم افزار پیکربندی شده باشد قطعا از سمت نرم افزار تا حد ممکن امن سازی می گردند تا از نشت یا افشای این اطلاعات جلوگیری بعمل آید.

توجه:حفاظت از اطلاعات و داده ها در بستر وب صد در صد نیست و هیچ کسی نمی تواند امنیت داده ها را به طور کامل تضمین نماید(این مورد برای شرکت های بزرگی نظیر گوگل، مایکروسافت و … نیز حاکم است). بنابراین گروه نرم افزاری چابک تنها تمام تلاش خود را برای حفاظت از اطلاعات و داده های شما در صورتی که کلیه سرویس ها و خدمات دریافتی متعلق به گروه نرم افزاری چابک باشد را تا حد ممکن انجام خواهد داد. اما مسئولیت حقوقی و یا کیفری و یا جبران خسارت در این خصوص نخواهد داشت.

توجه:در صورتی که سرویس یا خدماتی از سمت گروه نرم افزاری چابک ارائه شده باشد و بخشی از سرویس یا خدمات(به طور مثال میزبانی از نرم افزار، وب سرویس های جانبی مورد استفاده در نرم افزار) متعلق به گروه نرم افزاری چابک نباشد و این خدمات و سرویس ها از جانب کارفرما یا به هر نحوی در سرویس ها و خدمات ما دخیل باشند گروه نرم افزاری چابک امکان حفاظت از داده ها و اطلاعات شما را در حد استانداردهای خود نخواهد داشت. بنابراین در چنین مواردی مسئولیت حفاظت از اطلاعات و داده ها به عهده شخص کارفرما است و گروه نرم افزاری چابک تعهدی در این خصوص نخواهد داشت

راه ارتباطی جهت ثبت سفارش یا دریافت پشتیبانی چگونه است؟

جهت ارتباط با گروه نرم افزاری چابک و ثبت یک سفارش یا درخواست پشتیبانی برای وب سایت یا نرم افزار ارائه شده می توانید از پل های ارتباطی این شرکت شامل تماس مستقیم تلفنی با شماره ۰۳۵۳۶۳۳۱۸۴۷ ، ارسال پیام در واتساپ به شماره ۰۹۳۶۳۲۰۱۹۶۵ یا ارسال تیکت و درخواست از پنل کاربری خود در سایت مجموعه استفاده نمایید.